• ایمیلinfo@TechExpert.ir
  • آدرسبلوار غربی ورزشگاه آزادی، جنب بانک سپه شعبه صنیع خانی، پردیس نوآوری مقدم، گروه نرم افزاری خبره فناوری
  • ایمیلinfo@TechExpert.ir
  • آدرسبلوار غربی ورزشگاه آزادی، جنب بانک سپه شعبه صنیع خانی، پردیس نوآوری مقدم، گروه نرم افزاری خبره فناوری

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

قبل از رسیدن به مرحله نتیجه گیری بهتر است بر مطالب قبلی، مروری داشته باشیم. اول اینکه اگرچه ممکن است BPMS و SharePoint ظاهر یکسانی داشته باشند اما آنچه درون آنها اتفاق می افتد داستان کاملا متفاوتی است.

تکیه به چهارچوب گردش کاری به این معنی است که هرگونه عزیمت از یک جریان خطی ساده به دیگری نیازمند تغییر در روند برنامه نویسی می باشد. سوم انکه در یک کسب و کار دارای BPMS استوار شیرپوینت پلتفرم مناسبی جهت تحت نفوذ قرار دادن قابلیت های BPM موجود می باشد.

در این مواقع، یک لایه یکپارچه می­ تواند پشتیبانی پایداری از کاربران SharePoint که می­ خواهند فرآیندهای کسب و کار خود را در محیط مایکروسافت مدل­سازی و اجرا کنند، فراهم می­ آورد. در بخش نهایی چک لیستی ساده را قید می کنیم تا در جهت تعیین موقعیت کسب و کار در انتخاب میان workflow و BPMS کمک کند.

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

انتخاب SharePoint

  • اگر شما نیاز به یک مدل فرایندی ساده و تعاملی دارید که در سطح محلی و با یک جریان کار واضح برای پشتیبانی از تغییرات اداره می­ شود.
     
  • برای جمع آوری محتوا جهت ایجاد یک شبکه داخلی، ساخت پورتال کسب و کار، مدیریت محتوا و بهبود همکاری ها.
     
  • جهت ایجاد مصوبات برای مجموعه اسناد، گردش کاری شیرپوینت دارای پیکربندی منعطفی است. مستندات را قادر می سازد تا قبل از انتشار یافتن در دسترس کاربران قرار بگیرند. سپس تایید و تصویب شوند.
     
  • جهت ایجاد گردش های کاری مبنا: شیرپوینت به کاربرانی که نیاز به سیستم قدرتمند دارند این امکان را می دهد تا گردش های کاری ۳ حالتی خارج از چهارچوب ایجاد کنند. از جمله: ایجاد، جمع اوری بازخورد امضا.
     
  • زمانی که قابلیت های به بیشترین مقدار نفوذ خود رسیده و سفارشی سازی با دقت مدیریت می گردد.
     
  • زمانی که نیاز چندانی به یکپارچگی محکم با داده های دیگر سیستم ها، پردازش­های پیچیده، مدل­سازی، بهینه ­سازی و رصد ندارید.

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

انتخاب راه حل شیرپوینت همراه BPMS

استفاده از سرمایه­ گذاری عظیم مایکروسافت در کاربری ساده، همکاری و روابط کاری در حالیکه قابلیت­های اصلی BPM اضافه می ­گردد. روش­ های منظم می­ توانند ارزان­ تر و سریع­تر باشند. البته به نسبت یک BPMS جامع سنتی

 

  • توسعه قابلیت های BPM موجود به شیرپوینت
     
  • اجرا اتوماسیون فرآیند کسب و کار قدرتمند و ارتقاء فرآیند کسب و کار (BPI)

انتخاب BPMS

  • شخصی سازی جریان های کار و یا یکپارچه شدن با سیستم های دیگر موروثی
     
  • ترسیم کردن نیازهای اساسی و مطابقت آنها در سطح فعالیتها با یک دید جامع از تمامی نقاط تماس
     
  • بکارگیری فرایندها در موبایل، سیستم های خانگی و لپ تاپ.
     
  • مرتب کردن فرآیندها و همکاری­ها که پشتیبانی و بهبود سریع را تضمین نماید
     
  • ارائه بهبود مستمر بدون تکیه زیاد بر کد گذاری و IT
     
  • پشتیبانی جامع از فرآیند اصلی مثل آن­ هایی که بر پایه مستندات نیستند
     

ابزارهای BPM بطور معمول همراه با موتور قواعد کسب وکار هستند که می­توانند فرآیندها را با قوانین مربوطه هدایت و کنترل نمایند. این امر مستقل از جریان کار می­ باشد و انعطاف بیشتر و پشتیبانی سریع­تر از تغییرات را به همراه دارند. بیشتر نرم افزارهای BPM قابلیت­های یکپارچه­ سازی در قالب نرم ­افزارها و یا ارتباط دهنده ­های OTB که در اکثر سازمان­های بزرگ رایج شده اند را نیز در بردارد.

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

خلاصه و قدم بعدی
برای برخی صاحبان کسب و کار ممکن است SharePoint workflows دقیقا پاسخگوی نیاز فعلی شان باشد. برای برخی دیگر راه حل های چند لایه می تواند یک راه موثر باشد. همچنین منافع حاصل از این نرم افزار مهم سرمایه گذاری جهت گرداوری تفکر فرایندی به سمت خیل عظیمی از کاربران توسعه می یابد.

هرچند که برای اکثریت، واقعیت ­های دنیای در حال تغییر به منزله افزایش سفارشی­ سازی و توسعه مجموعه می­ باشد. همچنین هر قدم آن همراه می­ شود با گسترش قابلیت­های جریان کار SharePoint استاندارد و نزدیک کردن آن به BPMS. انتخاب یک رویکرد مناسب اکنون می تواند باعث حذف مشکلات در آینده شود. همچنین می تواند به کنترل هزینه ها، تسریع در بهبود زمان و در نهایت خدمت رسانی در کسب و کار کمک قابل توجهی نماید.

BPMS ، SharePoint یا هر دو ؟

نتیجه گیری
شیرپوینت به عنوان یک پورتال، ابزار Collaboration و مدیریت مستندات می تواند نقش موثری در سازمان ها داشته باشد. ولی گردش کار آن بخش کوچکی از این ابزار است که عملاً نمی تواند جایگزین BPMS در سازمان شما شود.

شیرپوینت به عنوان ابزاری مستقل برای ارائه مدیریت فرایندهای کسب وکار ساخته نشده است. این دلیلی است که مایکروسافت را به جستجوی شرکای برنامه های یکپارچه با شیرپوینت Third Party ها نظیر AgilePoint ،Global 360 ،K2 ،Nintex  برای تامین نیازمندی های BPM کاربران ترغیب می کند.

بنابراین اگر قصد دارید از شیرپوینت به عنوان ابزار BPM استفاده کنید، برای دسترسی به قابلیت های عمومی ابزارهای BPM جهت برطرف سازی نیازمندی های پیش رویتان، لازم است ابزارهای سوم شخص و قابلیت های هرکدام را بررسی کنید و بر توسعه سفارشی با محیط های برنامه نویسی مثل Visual Studio برنامه ریزی کنید.

تولید کنندگان برنامه های کاربردی فرایندگرا و کسانی که با ابزار  SharePointفرایندهای سازمان را به نرم افزار تبدیل می کنند، متحمل کدنویسی های سنگین و پیچیده می شوند. این کار بر هزینه ی کل مالکیت (Total Cost Of Ownership: TCO)  اضافه می شود. خرید ابزار BPMS اگرچه هزینه لیسانس را دارد ولی در برابر، هزینه ی کل مالکیت و ریسک کمتری خواهد داشت.

 

n نرم افزار,bpmn2 آموزش,bpmn در ,اتوماسیون اداری,اتوماسیون تغذیه,اتوماسیون دانشگاه,اتوماسیون,اتوماسیون اداری آموزش ,اتوماسیون تغذیه محقق,اتوماسیون تغذیه دانشگاه ,فرایند کسب کار,مراحل کسب کار,فرایند کسب و کار مقاله,فرایند کسب و کار ,فرایند کسب و کار bpm,فرایند کسب و کار,فرایند کسب و کار در سازمان,فرایند کسب و کار یعنی چه,مدیریت فرآیندهای کسب و کار,مدیریت فرآیندهای سازمانی,مدیریت فرآیند چیست,مدیریت فرآیندهای نیروگاهی ,مدیریت فرآیندی,مدیریت فرآیند bpms,مدیریت فرایند آموزش,مدیریت فرآیند کسب و کار bpms,مدلسازی فرایندهای کسب و کار,مدل سازی فرایندهای پیچیده,مدل سازی فرایندهای سازمان,مدلسازی فرآیندها bpmn,فرایندهای مدل سازی,تحلیل فرآیندهای کسب و کار,تحلیل فرایندها چیست,فرایندهای تحلیل,تحلیل فضایی فرایندها,تجزیه و تحلیل فرایندهای سازمانی,زیرسیستم های منابع انسانی,زیر سیستم های بودجه,زیر سیستم ویندوز برای اندروید,زیر سیستم پشتیبانی,زیر سیستم های مدیریت آموزش,زیر سیستم تعیین و کنترل وضعیت,زیر سیستم اجرای پروژه,زیر سیستم ,هوش تجاری bi,هوش تجاری ,هوش تجاری در سیستم,هوش تجاری خبره فناوری,هوش تجاری pdf,هوش تجاری آموزش,هوش تجاری در کسب و کار,هوش تجاری مدرن,پیاده سازی فرایندهای کسب و کار,پیاده سازی مدیریت فرایند ,بهبود فرآیند کنترل,بهبود فرایندهای سازمانی,بهبود فرایند تولید,بهبود فرآیندها,بهبود فرایند چیست,بهبود فرایند نظارت,استقرار فرایندی,فرایند استقرار نرم افزارتوسعه نرم افزار چیست,توسعه نرم افزار چابک,توسعه نرم افزارهانرم افزار bpms,نرم افزار bpms چیست,نرم افزار bpmn,نرم افزار bpms رایگان,نرم افزار bpmn2,نرم افزار bpmn چیست,نرم افزار bpms بیزاجی,نرم افزار bpms دانلود,برنامه نویسی توسعه وب,نرم افزار,برنامه نویسی کامپیوترسی شارپ چیست,سی شارپ یا پایتون,سی شارپ آنلاین,,سی شارپ آموزش,سی شارپ پیشرفته,بومی سازی سیستم ها,خبر فناوری,خبر فناوری جدید,خبر فناوری اطلاعات,خبر فناوری روز دنیا,خبر فناوری امروز,فناوری خبره,سیستم خبره فناوری اطلاعات,مجموعه فناوری خبره, bpmtraining,bpmsهای ایرانی,bpm,bpmn استاندارد,پیاده سازی bpms,پیاده سازی bpm,bpms چیست pdf,bpm چیست,bpm نرم افزار,سیستم های پیشرفته صنعتی,سیستم ساز چیست,مدیریت کسب و کار چیست,مدیریت کسب و کار به انگلیسی,erp ,erp چیست,erp سامانه,crm چیست,crm,crm مخفف چیست,crm دیدار,crm نرم افزار,مدیریت کسب و کارهای کوچک,مدیریت کسب و کار گرایش مالی,مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی,مدیریت کسب و کار و امور اداری,مدیریت کسب و کار و بهره وری,مدیریت کسب و کار سیستمیک,

http://learning98.ir/ http://freshfile.ir/ http://techexpert.ir/ https://freshfile.sellfile.ir/ http://kishtehransar.ir/ http://golmezerji.ir/ http://MerajShohada.ir https://cafebazaar.ir/app/ir.techexpert.taeensath

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *