• ایمیلinfo@TechExpert.ir
  • آدرسبلوار غربی ورزشگاه آزادی، جنب بانک سپه شعبه صنیع خانی، پردیس نوآوری مقدم، گروه نرم افزاری خبره فناوری
  • ایمیلinfo@TechExpert.ir
  • آدرسبلوار غربی ورزشگاه آزادی، جنب بانک سپه شعبه صنیع خانی، پردیس نوآوری مقدم، گروه نرم افزاری خبره فناوری

تکامل سیستم های ERP و BPMS

تکامل سیستم های ERP و BPMS
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

تکامل سیستم های ERP و BPMS

تکامل سیستم های ERP و BPMS  دو جهت کاملا متمایز دارد. علاوه بر این، درحال حاضر هرکدام در درجه بلوغی متفاوتی هستند. به طور مثال سیستم های ERP در سطح دنیا بیش از BPMS مورد پذیرش و استقبال قرار می گیرند.

سیستم های مدیریت فرآیندهای کسب و کار در سال های 1980 به بعد پدیدار شدند. هر چند باور این است که سیستم های اطلاعاتی دفتری (OIS) که در سال های 1970 به وجود آمدند، پایه BPMS ها بودند. اولین نمونه های OIS در اواخر دهه 70 به وجود آمدند. از جمله: سیستم های پیشرو این حوزه، پروژه Scoop و Officetalk ، مجموعه ای از ابزارهای Office و محیط های شبکه ای برای اشتراک اطلاعات.

در اواخر سال های 80 به دلیل چندین شکست و ناکامی در پروژه ها، پیاده سازی های اتوماسیون اداری کاهش یافت. پژوهش ها به سمت گروه افزارهای انعطاف پذیر سوق یافت. در این زمان بازار به نسبت بزرگی برای سیستم های مدیریت گردش کار و این سیستم ها مبنایی برای BPMS شدند.

BPMSها برای اولین بار در این زمان معرفی شدند. پیشرفت در پردازش تراکنش ها و سیستم های اداری یکپارچه، باعث رواج سیستم های گردش کار در خلال سال های 90 شد. به رغم این ها، هنوز BPMS به صورت یک فناوری پایدار و باثبات مورد پسند نبود.

تکامل سیستم های ERP و BPMS

از نظر تاریخی، ریشه سیستم های ERP را می توانیم در سال های 1960 بیابیم که تمرکز سیستم های اطلاعاتی سازمان بر حل و فصل مسایل مربوط به موجودی ها بود. در سال های 70، این سیستم ها بر برنامه ریزی نیازمندی های مواد تمرکز کردند. این سیستم ها در تبدیل برنامه اصلی تولید به برنامه نیازمندی مواد استفاده می شدند.

پیشرفت های فنی جدید، توسعه سیستم های نرم افزاری برای مدیریت واحدهای وظیفه ای مثل مالی و منابع انسانی را تسهیل کردند. همچنین پیاده سازی مدل های مفهومی پیشنهادی Blumnetal را امکان پذیر ساختند.

این مدل، معماری و چارچوب را برای سیستم های اطلاعاتی سازمان توصیف می کرد که می تواند به عنوان سنگ بنای ERP فرض شود. از آن زمان نا به حال در حال رشد و پیشرفت است به طوریکه در حال حاضر سیستم های متنوع ERP در دسترس اند.

با تحلیل تکامل تاریخی و بلوغ دو نوع سیستم، می توانیم مشاهده کنیم که سیستم های ERP حاصل پیشرفت مداومی هستند که از دهه 60 تا نقطه اوج  آن در میانه دهه 90 ادامه داشته است. این تکامل منجر به عرضه محصولات با اطمینان و شناخته شده ای در صنعت شده است که اعتباری و جایگاه مهم و قابل ذکر بر سیستم های رقیب دارند. مضاف بر این سیستم ها ERP در وضعیتی بالغ بودند و سیستم های BPMS چنین وضعیتی نداشتند.

استقبال بیشتر از محصولات ERP را می توانیم در حجم فروش سالیانه این دسته محصول هم شاهد باشیم که چندین برابر محصولات BPMS است. چرخه های رواج OIS و BPMS در سال های 70، 80 و 90 به وضوح باعث سردرگرمی مدیران کسب و کار نمود پیدا کرده است.اما به نظر می رسد BPMS ها نقش کلیدی در فعالیت های آینده خواهد داشت به خصوص در حوزه ی یکپارچه سازی سیستم ها.

 منبع: مقاله “مقایسه سیستم های ERP و BPMS در مدیریت فرآیندهای سازمانی” نوشته سیدناصر مدرسی و احمدرضا هاشمیان

n نرم افزار,bpmn2 آموزش,bpmn در ,اتوماسیون اداری,اتوماسیون تغذیه,اتوماسیون دانشگاه,اتوماسیون,اتوماسیون اداری آموزش ,اتوماسیون تغذیه محقق,اتوماسیون تغذیه دانشگاه ,فرایند کسب کار,مراحل کسب کار,فرایند کسب و کار مقاله,فرایند کسب و کار ,فرایند کسب و کار bpm,فرایند کسب و کار,فرایند کسب و کار در سازمان,فرایند کسب و کار یعنی چه,مدیریت فرآیندهای کسب و کار,مدیریت فرآیندهای سازمانی,مدیریت فرآیند چیست,مدیریت فرآیندهای نیروگاهی ,مدیریت فرآیندی,مدیریت فرآیند bpms,مدیریت فرایند آموزش,مدیریت فرآیند کسب و کار bpms,مدلسازی فرایندهای کسب و کار,مدل سازی فرایندهای پیچیده,مدل سازی فرایندهای سازمان,مدلسازی فرآیندها bpmn,فرایندهای مدل سازی,تحلیل فرآیندهای کسب و کار,تحلیل فرایندها چیست,فرایندهای تحلیل,تحلیل فضایی فرایندها,تجزیه و تحلیل فرایندهای سازمانی,زیرسیستم های منابع انسانی,زیر سیستم های بودجه,زیر سیستم ویندوز برای اندروید,زیر سیستم پشتیبانی,زیر سیستم های مدیریت آموزش,زیر سیستم تعیین و کنترل وضعیت,زیر سیستم اجرای پروژه,زیر سیستم ,هوش تجاری bi,هوش تجاری ,هوش تجاری در سیستم,هوش تجاری خبره فناوری,هوش تجاری pdf,هوش تجاری آموزش,هوش تجاری در کسب و کار,هوش تجاری مدرن,پیاده سازی فرایندهای کسب و کار,پیاده سازی مدیریت فرایند ,بهبود فرآیند کنترل,بهبود فرایندهای سازمانی,بهبود فرایند تولید,بهبود فرآیندها,بهبود فرایند چیست,بهبود فرایند نظارت,استقرار فرایندی,فرایند استقرار نرم افزارتوسعه نرم افزار چیست,توسعه نرم افزار چابک,توسعه نرم افزارهانرم افزار bpms,نرم افزار bpms چیست,نرم افزار bpmn,نرم افزار bpms رایگان,نرم افزار bpmn2,نرم افزار bpmn چیست,نرم افزار bpms بیزاجی,نرم افزار bpms دانلود,برنامه نویسی توسعه وب,نرم افزار,برنامه نویسی کامپیوترسی شارپ چیست,سی شارپ یا پایتون,سی شارپ آنلاین,,سی شارپ آموزش,سی شارپ پیشرفته,بومی سازی سیستم ها,خبر فناوری,خبر فناوری جدید,خبر فناوری اطلاعات,خبر فناوری روز دنیا,خبر فناوری امروز,فناوری خبره,سیستم خبره فناوری اطلاعات,مجموعه فناوری خبره, bpmtraining,bpmsهای ایرانی,bpm,bpmn استاندارد,پیاده سازی bpms,پیاده سازی bpm,bpms چیست pdf,bpm چیست,bpm نرم افزار,سیستم های پیشرفته صنعتی,سیستم ساز چیست,مدیریت کسب و کار چیست,مدیریت کسب و کار به انگلیسی,erp ,erp چیست,erp سامانه,crm چیست,crm,crm مخفف چیست,crm دیدار,crm نرم افزار,مدیریت کسب و کارهای کوچک,مدیریت کسب و کار گرایش مالی,مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی,مدیریت کسب و کار و امور اداری,مدیریت کسب و کار و بهره وری,مدیریت کسب و کار سیستمیک,

http://learning98.ir/ http://freshfile.ir/ http://techexpert.ir/ https://freshfile.sellfile.ir/ http://kishtehransar.ir/ http://golmezerji.ir/ http://MerajShohada.ir https://cafebazaar.ir/app/ir.techexpert.taeensath

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *